Jak pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę - porady ekspertów

image

Ostateczny przewodnik po usuwaniu cellulitu i napinaniu skóry

Witamy w naszym epickim przewodniku jak uzyskać jędrniejsze, gładsze i szczuplejsze nogi, przygotowanym przez ekspertów w dziedzinie nóg, LipoTherapeia. Opracowanie tego przewodnika zajęło kilka miesięcy i jest wynikiem dwóch dekad badań i praktycznego doświadczenia w redukcji cellulitu i ujędrnianiu skóry, zdobytego przez tysiące kobiet.

Jest on uczciwy, oparty na nauce i bezpośredni, bez płytkich porad o "szczotkowaniu na sucho", starych stereotypów, takich jak "pij dużo i dużo wody", czy banalnych argumentów o tym, że "cellulit to tylko tłuszcz", które można znaleźć w całym Internecie.

Są to informacje oparte na faktach, sprawdzone i przetestowane w ciągu 21 lat.

Wszystko dla zdrowia całego ciała i dobrego samopoczucia nóg

Zdrowie całego ciała i nóg: klucz do trwałego usunięcia cellulitu

Koniec z bolesnymi i niebezpiecznymi zabiegami inwazyjnymi, szalonymi i neurotycznymi dietami oraz nieosiągalnymi i ewidentnie fałszywymi zdjęciami "przed i po". Nadchodzi wellness dla nóg, zdrowie skóry i realistyczne rezultaty oparte na zdrowym, zrównoważonym stylu życia i naturalnych procedurach, bez igieł, bólu i efektów ubocznych.

Doskonałość nóg nie jest już celem większości kobiet, ponieważ akceptacja i miłość do własnego ciała staje się w końcu normą.

Nacisk kładzie się więc przede wszystkim na zdrowie i dobre samopoczucie całego ciała (co oczywiście obejmuje zdrowie skóry i nóg) oraz na bycie najlepszą, jaką możesz być, czyli na maksymalne wykorzystanie tego, co już masz - a nie na próbę wyglądania jak gwiazda z listy B po serii kolejnych operacji i wątpliwych zastrzyków.

Koniec z bolesnymi i niebezpiecznymi zabiegami inwazyjnymi, szalonymi i neurotycznymi dietami oraz nieosiągalnymi i fałszywymi zdjęciami "przed i po".

Wchodzą natomiast wskazówki dotyczące zdrowia nóg, zdrowia skóry i realistycznych rezultatów opartych na zdrowym, zrównoważonym stylu życia i naturalnych procedurach, bez igieł, bólu i skutków ubocznych.

Tę obszerną listę podzieliłam na cztery części:

  • 10 wskazówek, które pozwolą uzyskać szybkie rezultaty w ostatniej chwili, przed wakacjami

  • 43 najważniejsze porady dotyczące podstaw zdrowia nóg

  • 16 składników odżywczych i pokarmów przyjaznych nogom

  • 35 wskazówek, czego nie robić i co nie działa, czyli słynne mity na temat cellulitu, które krążą po Internecie i czasopismach już od dziesięcioleci.

Jestem pewna, że niektóre z tych wskazówek są już znane, a inne mogą być dla niektórych nieoczekiwane. Mam jednak nadzieję, że czytając tę listę, większość kobiet (i mężczyzn) nauczy się czegoś nowego i zastosuje przynajmniej niektóre z tych wskazówek, aby poprawić nie tylko zdrowie i wygląd nóg, ale także ogólny stan zdrowia swojego ciała.

Dzieje się tak dlatego, że to, co szkodzi zdrowiu i wyglądowi nóg (siedem aspektów cellulitu: nagromadzenie tłuszczu, uszkodzenie kolagenu/elastyny, słabe krążenie, przewlekłe stany zapalne o niskim stopniu nasilenia, uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki, glikacja, zwłóknienie), szkodzi również zdrowiu całego ciała, w tym ryzyku zachorowania na raka i choroby serca.

Zapobieganie cellulitowi, jędrność skóry i ogólny stan zdrowia w ogromnym stopniu się pokrywają, dlatego wszelkie porady dotyczące jednego z nich odnoszą się również do drugiego. Potraktuj więc ten przewodnik jako poradnik zdrowego życia.

Mam nadzieję, że stosowanie się do tych wskazówek zainspiruje ludzi do poprawy codziennych nawyków w celu uzyskania zdrowszego ciała - a gładsze i bardziej jędrne nogi będą miłym efektem ubocznym.

Jak szybko pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę: 10 ekspresowych porad

Wykonaj te 10 kroków i ciesz się jędrniejszymi, zdrowszymi i gładszymi udami i pośladkami w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Oto lista 10 najlepszych sposobów na szybkie ujędrnienie skóry i redukcję cellulitu*- bezkompromisowy obóz treningowy dla wspaniałych nóg. Niektóre z tych wskazówek mogą nie być łatwe do wdrożenia, ale przecież zrzucenie cellulitu w ciągu zaledwie kilku tygodni nigdy nie będzie łatwe - ale warto! Wykonaj poniższe kroki i ciesz się gorętszymi, jędrniejszymi, gładszymi udami i pośladkami w ciągu zaledwie kilku tygodni.

* Pomimo szumu medialnego, w większości przypadków nie można całkowicie pozbyć się cellulitu, dlatego o wiele bardziej sensowne jest mówienie o "redukcji cellulitu" lub (częściowym) "usuwaniu cellulitu".

Cukier + cellulit

Zlikwiduj cukier, na wczoraj: Spożywanie cukru, znajdującego się w słodkich produktach spożywczych, takich jak ciasta, desery, ciastka, czekolada, babeczki, koktajle, napoje sokowe, dżemy, miód, syrop z agawy, napoje gazowane itp. jest dziś najważniejszą przyczyną cellulitu. Wzrost występowania cellulitu u kobiet w połowie XX wieku zbiegł się w czasie ze wzrostem spożycia różnego rodzaju cukrów, w tym sacharozy (zwykłego cukru), fruktozy, wysokofruktozowego syropu kukurydzianego (HFCS), miodu, syropu z agawy itp. [Cukier uszkadza tkankę łączną i naczynia krwionośne poprzez glikację, przyczynia się do przewlekłego, słabo nasilonego stanu zapalnego i prowadzi do gromadzenia się lipidów w adipocytach].

Bieganie interwałowe pod górę + cellulit

Zacznij bieganie interwałowe pod górę, zdecydowanie najlepsze ćwiczenie na cellulit: Bieganie jest prawdopodobnie najlepszym ćwiczeniem dla nóg, lepszym niż jazda na rowerze i pływanie oraz o wiele lepszym niż statyczna joga i pilates. Ciągłe uderzanie o podłoże powoduje wibracje całego ciała, które zwiększają jędrność skóry, a ponadto sama aktywność pomaga spalić mnóstwo kalorii. Jeśli możesz uprawiać biegi interwałowe, zwłaszcza pod górę, tym lepiej. HIIT, trening typu "fartlek", interwałowa wspinaczka po schodach i interwałowy marsz pod górę to świetne warianty. [Bieg pod górę prowadzi do uwalniania noradrenaliny - a w konsekwencji do lipolizy i przyspieszenia metabolizmu - oraz zapewnia mechaniczną stymulację fibroblastów w znacznie większym stopniu niż jakiekolwiek inne ćwiczenia].

Głęboko działająca radiofrekwencja o dużej mocy + cellulit

W celu uzyskania najszybszych i najbardziej widocznych rezultatów należy przeprowadzić 6 do 12 cotygodniowych zabiegów radiofrekwencji/ultradźwiękówo dużej mocy, które są najskuteczniejszą i najszybciej działającą technologią zwalczania cellulitu i ujędrniania skóry, jaka jest obecnie znana: Nic innego nie może się z nią równać pod względem szybkich, skutecznych i długotrwałych rezultatów, ponieważ zwiększa ona uwalnianie tłuszczu, produkcję kolagenu i krążenie, zwalczając w ten sposób jednocześnie trzy główne aspekty cellulitu i utraty jędrności skóry. Z drugiej strony, nie daj się zwieść gładkim operatorom, którzy obiecują rezultaty w ciągu 1-4 miesięcznych sesji z wykorzystaniem powierzchownej (zwykle bipolarnej/trójpolarnej) radiofrekwencji o niskiej mocy. To nie zadziała, a pacjent będzie rozczarowany. [Cotygodniowe, silne, głębokie zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych prowadzą do obkurczenia włókien kolagenowych, stymulacji fibroblastów, lipolizy i apoptozy adipocytów w większym stopniu niż jakiekolwiek inne zabiegi na cellulit/napinanie skóry. Cotygodniowe, silne, głębokie ultradźwięki stymulują uwalnianie tłuszczu i mogą również pomóc w redukcji zwłóknień].

Soki warzywne, jagodowe smoothies + cellulit

Zacznij pić soki warzywne / smoothies jagodowe, aby uzyskać najlepsze antycellulitowe składniki odżywcze: Soki warzywne i jagodowe smoothies zawierają wysoce skoncentrowane polifenole i karotenoidy o działaniu wzmacniającym kolagen, wspomagającym naczynia krwionośne, zwalczającym tłuszcz, a przy tym zawierają bardzo mało kalorii. To sprawia, że są to najlepsze antycellulitowe produkty spożywcze, jakie można sobie wyobrazić. Upewnij się tylko, że unikasz w nich słodkich soków (np. jabłkowego, marchewkowego, buraczanego, bananowego, winogronowego itp.), aby nie spożywać zbyt wielu cukrów. [Skoncentrowane polifenole w sokach i owocach jagodowych wywierają działanie przeciwzapalne, przeciwglikacyjne, przeciwwłóknieniowe, antyoksydacyjne, poprawiające krążenie, lipolityczne i konserwujące kolagen, czyli działają na wszystkie 7 aspektów cellulitu].

Kurkuma, białko i kakao + cellulit

Zjedz koktajl z kurkumą, białkiem i wysoka zawartość flawanolu koktajl z kurkumy, białka i kakao, który dostarczy najlepszych składników odżywczych o działaniu antycellulitowym: Skóra zbudowana jest z białek. Kolagen, który nadaje skórze jędrność, oraz elastyna, która nadaje skórze elastyczność, to właśnie białka. Unikanie białka, jak to robi większość kobiet w dzisiejszych czasach, jest szkodliwe dla Twojej skóry. Wysokiej jakości wegańskie/wegańskie białko w proszku jest niezbędne dla Twojej skóry, zwłaszcza jeśli unikasz mięsa. Połącz je z kakao o wysokiej zawartości flawanolu i kurkumą, a otrzymasz superodżywczy, niszczący cellulit koktajl proteinowy. [Kurkumina z kurkumy i flawanole z kakao mają działanie antylipolityczne, antyfibrotyczne, konserwujące kolagen/elastynę, antyoksydacyjne, przeciwzapalne i zwiększające mikrokrążenie skóry, podczas gdy białko pomaga utrzymać/podnieść poziom kolagenu w skórze].

Trening na płycie wibracyjnej + cellulit

Zacznij przysiady na płycie wibracyjnej - to najlepszy nieleczniczy sposób na ujędrnienie skóry: Może nie działa tak szybko jak radiofrekwencja o dużej mocy i głębokim działaniu, ale wibracje całego ciała są najważniejszym bodźcem do produkcji kolagenu i elastyny przez komórki skóry i naczyń krwionośnych. Co więcej, napinanie mięśnia pośladkowego wielkiego (gluteus maximus) jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby podnieść swój tyłek od wewnątrz. Wykonując przysiady na płycie wibracyjnej łączysz więc wewnętrzne napinanie mięśni z zewnętrznym napinaniem skóry. Nieźle! [Wibracje zapewniają mechanostymulację fibroblastów i naczyń krwionośnych w celu zwiększenia/zachowania integralności tkanki łącznej w skórze i naczyniach krwionośnych].

kremy na cellulit

Stosuj krem, który zawiera wysokie stężenie wielu naturalnych substancji czynnych o wysokiej czystości, specyficznych dla odnowy biologicznej nóg, aby odżywiać skórę od zewnątrz: Kremy działają, ale tylko wtedy, gdy są wystarczająco kompleksowe i skoncentrowane. Udowodniono, że kilka ekstraktów roślinnych i składników odżywczych pomaga zwalczać różne aspekty cellulitu, w tym między innymi ekstrakty z kasztanowca, gotu kola, zielonej kawy, Coleus forskohlii, kurkumy i zielonej herbaty. Takie kremy mogą stanowić cenną pomoc w walce z cellulitem. Słowa kluczowe to "wysokie stężenie", "wysoka czystość" i "wiele", ponieważ większość kremów na cellulit zawiera bardzo niskie stężenie tylko jednego lub dwóch, a czasem zero składników o niskiej czystości. I to jest właśnie powód, dla którego większość kremów na cellulit nie działa: zostały one stworzone dla zysku, a nie dla Twojej korzyści. [Dobrze opracowany, wysokiej jakości krem może działać na wszystkie 7 aspektów cellulitu - preparaty działają tylko na 5 aspektów cellulitu - i może zapewnić znacznie lepszy stosunek jakości do ceny niż nawet najlepszy zabieg na cellulit, choć działa wolniej niż wysokiej jakości zabieg na cellulit].

Superfoods + cellulit

Spożywaj pełnowartościowe posiłki antycellulitowe, takie jak dziki łosoś, sałatka z wodorostów, bezkofeinowa herbata sencha i czarny ryż: Gdybym miała wybrać jeden przyjazny dla nóg i zwalczający cellulit posiłek, byłby to dziki łosoś alaskański z sałatką z wakame i filiżanką bezkofeinowej zielonej herbaty sencha w proszku. Jeśli chodzi o węglowodany, dodaj trochę czarnego ryżu. Znacznie tańszą alternatywą może być makrela, brokuły, zielona herbata i brązowy ryż. Kluczem jest utrzymanie diety o niskiej zawartości węglowodanów, niskiej zawartości tłuszczu, wysokiej zawartości błonnika, dużej zawartości przeciwutleniaczy i białka, czyli tego, co jest potrzebne dla jędrnej, gładkiej skóry i zdrowych naczyń krwionośnych. [EPA i DHA z tłustych ryb, fukoksantyna z wakame, antocyjany z czarnego ryżu i EGCG z zielonej herbaty mają działanie lipolityczne, konserwujące kolagen/elastynę, przeciwglikacyjne, przeciwutleniające, przeciwwłóknieniowe i pobudzające mikrokrążenie].

Masaż + cellulit

Zafunduj sobie SILNY, SPECJALNY DLA CELLULITU masaż: W porządku, masaż na cellulit nie może równać się z radiofrekwencją o dużej mocy i głębokim działaniu. Jednak dla tych, którzy nie lubią technologii, najlepszym rozwiązaniem jest silny masaż skóry, a nie mięśni. Podstawowy masaż na cellulit polega na naprzemiennym ugniataniu i wałkowaniu oraz mocnych pociągnięciach w górę przez 20 minut. Jako samodzielny masaż może to być męczące/niewygodne (spróbuj na przykład masować swoje pośladki), więc ma pewne ograniczenia, ale w przypadku przedniej i bocznej części ud jest to świetne rozwiązanie. [Masaż specyficzny dla cellulitu pobudza krążenie i może pomóc w zmniejszeniu zwłóknień, co jest cenne w redukcji cellulitu].

Ciepłe i zimne prysznice na nogi + cellulit

Wprowadź codzienne kontrastowe (ciepłe i zimne) prysznice dla nóg, najprostszy i najlepszy sposób na pobudzenie krążenia i metabolizmu: Prysznice kontrastowe powodują głęboki wzrost krążenia i lokalnej przemiany materii. Naprzemienne stosowanie ciepłej i zimnej wody zwęża i rozszerza naczynia krwionośne, wywołując silny efekt ich pompowania. Skóra reaguje w podobny sposób, a zimna woda pobudza ogólny metabolizm w procesie zwanym termogenezą. [Ciepły i zimny prysznic na nogi/ uda/pośladki pobudza mikrokrążenie i termogenezę oraz zmniejsza miejscowe stany zapalne o niewielkim nasileniu].

Usuwanie cellulitu/ujędrnianie skóry: 42 najważniejsze wskazówki

Wraz z 10 powyższymi wskazówkami, te 43 porady stanowią podstawę każdego programu ujędrniania skóry i zapobiegania/redukcji cellulitu i mogą stanowić ogromną różnicę w perspektywie średnio- i długoterminowej, zapewniając długotrwałe rezultaty.

W pierwszej części tego artykułu przedstawiłam 10 najgorętszych wskazówek, jak szybko pozbyć się cellulitu. Na tej stronie przedstawiam 43 absolutnie niezbędne wskazówki, które pomogą Ci zredukować cellulit i ujędrnić skórę.

Nie są one tak pilne ani tak szybko działające jak powyższe wskazówki, ale są absolutnie niezbędne. Wraz z 10 powyższymi wskazówkami stanowią one podstawę każdego systemu zapobiegania/redukcji cellulitu i mogą stanowić ogromną różnicę w perspektywie średnio- i długoterminowej, zapewniając długotrwałe rezultaty.

Co to jest cellulit? Co powoduje cellulit?

Po pierwsze, poznaj podstawy: Cellulit to schorzenie estetyczne skóry polegające na ektopowym gromadzeniu się tłuszczu WNĘTRZ skóry (nie jest to zwykły tłuszcz, który znajduje się POD skórą). Cellulit jest spowodowany głównie przez spożywanie nadmiaru kalorii, a w szczególności cukru, smażonych potraw, tłuszczów trans, alkoholu; ksenoestrogenów, takich jak mikroplastik, BPA, ftalany i antykoncepcja hormonalna ("pigułka"); brak aktywności fizycznej; palenie tytoniu; diety typu "jo-jo" oraz czynniki genetyczne. [Nagromadzeniu tłuszczu w skórze towarzyszy różnego stopnia zatrzymanie wody, wiotkość skóry, zwłóknienie, zapalenie, uszkodzenie oksydacyjne i glikacja kolagenu, co sprawia, że cellulit jest bardzo trudny do leczenia].

Palenie + cellulit

Rzuć palenie: Czy palenie powoduje cellulit? Nie tylko powoduje, ale jest jedną z najważniejszych przyczyn powstawania cellulitu. W jedynym badaniu dotyczącym dziedziczności i cellulitu, nikotyna (pochodząca z palenia) została uznana za kluczowy czynnik powodujący cellulit u dużej liczby genetycznie predysponowanych kobiet. [Nikotyna ma działanie pro-fibrotyczne, co ułatwia powstawanie cellulitu, a ponadto zwęża naczynia krwionośne. Ponadto substancje chemiczne zawarte w smole powodują uszkodzenia skóry i naczyń krwionośnych przez wolne rodniki i zaawansowane produkty końcowe glikacji, co ma negatywny wpływ na zdrowie całego organizmu - nie tylko na cellulit].

Aktywność fizyczna + cellulit

Wprowadź do swojego codziennego życia więcej codziennej aktywności fizycznej: Siedzenie to nowe palenie - twierdzą niektórzy naukowcy - i powoduje liczne dolegliwości zdrowotne, nawet jeśli ćwiczysz trzy razy w tygodniu. Jedna godzina ćwiczeń trzy razy w tygodniu, jaką wykonuje większość ludzi, to za mało. Dlatego odchodzenie od biurka co godzinę, chodzenie po schodach zamiast windą i jak najczęstsze spacery mają zasadnicze znaczenie dla zapobiegania chorobom układu krążenia, cukrzycy i nowotworom, a także cellulitowi i utracie jędrności skóry. Bezczynność fizycznajest NAJWAŻNIEJSZĄ przyczyną utraty jędrności skóry i jedną z głównych przyczyn cellulitu, BEZ WZGLĘDU NA DIETĘ [Mechaniczna stymulacja wynikająca z ruchu fizycznego pobudza wzrost i aktywność fibroblastów oraz hamuje rozwój adipocytów. Bez niej cellulit i wiotkość skóry są prawie nie do uniknięcia].

Zdrowe odżywianie + cellulit

Ogólne zdrowe odżywianie jest ważne dla zapobiegania/redukcji cellulitu, niezależnie od ćwiczeń fizycznych: W ten sam sposób, w jaki nie można stosować diety, aby uniknąć ćwiczeń, nie można również stosować ćwiczeń, aby zlikwidować niezdrowe praktyki żywieniowe. Dzieje się tak dlatego, że ćwiczenia fizyczne mogą spalić kalorie, ale nie mogą w żaden sposób przekształcić niezdrowych składników odżywczych w zdrowe, ani też dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty w walce z cellulitem i ogólnym zdrowiem ciała, należy połączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną i ćwiczeniami.

Smażone jedzenie, tłuszcze uwodornione + cellulit

Wyeliminuj ze swojego życia tłuszcze uwodornione i smażone: Nadmiar tłuszczu jest przechowywany w komórkach tłuszczowych, powodując nadwagę i cellulit. Natomiast tłuszcze uszkodzone powodują niezliczone problemy zdrowotne i są odpowiedzialne za powstawanie nowotworów, chorób serca i wielu chorób zwyrodnieniowych. Tak więc, dla zdrowia i urody, odrzuć wszystkie tłuszcze trans, znajdujące się w margarynie, herbatnikach, babeczkach, ciastkach, pasztecikach, chipsach itp. i nigdy nie smaż na głębokim, płytkim, mieszanym lub sauté smażeniu. Smażenie jest tak samo szkodliwe dla zdrowia i wyglądu jak cukier. I nie, smażenie na oleju kokosowym NIE czyni go lepszym - więcej na ten temat później. Skutki stosowania uwodornionych tłuszczów i olejów (kwasy tłuszczowe trans) oraz smażonych tłuszczów/olejów są obecnie bardzo dobrze opisane przez naukę. [Zarówno kwasy tłuszczowe trans, jak i nadtlenione (smażone) lipidy powodują: stany zapalne i uszkodzenia oksydacyjne w całym organizmie; uszkodzenia glikacyjne kolagenu i elastyny w skórze/naczyniach krwionośnych; uszkodzenia mitochondriów i starzenie się, co ma wpływ na cały organizm i miejscowo na skórę].

Ćwiczenia fizyczne + cellulit

Trenuj - jeśli to możliwe, z dużą intensywnością. Ćwiczenia fizyczne są kluczowym czynnikiem zwalczającym cellulit: Jak już wspomniałam w dalszej części tego poradnika, nie istnieją żadne konkretne "ćwiczenia" na cellulit, ale istnieją pewne "rodzaje ćwiczeń", które są lepsze od innych. Krótko mówiąc, im bardziej energiczny rodzaj ćwiczeń, tym lepiej. Im wyższe tętno lub im bardziej brakuje Ci tchu przy danym rodzaju ćwiczeń, tym więcej kalorii spalasz - i tym bardziej zmniejszasz cellulit. To jest tak proste. [Ćwiczenia zapewniają mechaniczną stymulację fibroblastów i adipocytów, bezpośrednio pochłaniają nadmiar kalorii, pobudzają krążenie oraz stymulują termogenezę i ogólny metabolizm].

Tabletki antykoncepcyjne + cellulit

Jeśli to możliwe, pozbądź się pigułek antykoncepcyjnych: nadmiar estrogenów / pigułki antykoncepcyjne są jedną z trzech głównych przyczyn cellulitu: Estrogen jest głównym czynnikiem, który powoduje, że u kobiet (i transseksualistów płci męskiej i żeńskiej) pojawia się cellulit, a u większości mężczyzn nie. Ponadto nadmiar estrogenu, dostarczanego przez antykoncepcję hormonalną (pigułki, plastry, spirala medyczna itp.), jest jednym z głównych powodów, dla których cellulit jest dziś tak powszechny. Przed odstawieniem jakichkolwiek leków należy zawsze skonsultować się z lekarzem. [W połączeniu z brakiem aktywności fizycznej i/lub nadmiarem kalorii, nadmiar sztucznych estrogenów stymuluje proliferację i powiększanie się podskórnych adipocytów, jednocześnie hamując mikrokrążenie, co prowadzi do cellulitu i rozluźnienia skóry].

Alkohol + cellulit

Ogranicz spożycie alkoholu, który jest jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu: Alkohol dostarcza organizmowi nadmiaru pustych kalorii, wzmaga apetyt, męczy wątrobę, obniża poziom energii, a w dłuższej perspektywie powoduje zatrzymywanie wody w organizmie i słabe krążenie - po początkowym działaniu moczopędnym i rozszerzającym naczynia krwionośne. [Ponadto alkohol zwiększa poziom kortyzolu, który z kolei stymuluje lipogenezę, zwłaszcza w adipocytach trzewnych, a także w adipocytach podskórnych na udach i ramionach].

Post w dni walki z cellulitem

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, w dniu, w którym poddajesz się zabiegowi na cellulit, stosuj ściśle zdrową dietę: To, co jesz w dniu, w którym poddajesz się zabiegowi na cellulit, jest bardzo ważne. Widziałam klientów, którzy przychodzili na zabiegi z babeczką czekoladową w ręku, co oczywiście nie jest zbyt pomocne. Przestrzeganie ścisłej diety bez węglowodanów i tłuszczów w dniu, w którym poddajesz się zabiegowi na cellulit, pomoże Ci osiągnąć maksymalne rezultaty. Nadal możesz jeść chude białko, owoce jagodowe, warzywa i sałatki, ale żadnych tłuszczów (nawet dobrych tłuszczów/olejów) ani węglowodanów (nawet dobrych węglowodanów). Oczywiście cukier i alkohol są wykluczone. [Insulina jest silnym hormonem antylipolitycznym, więc poszczenie lub unikanie węglowodanów i tłuszczów w dniu zabiegu zapewni minimalny poziom insuliny, a tym samym maksymalną lipolizę (uwalnianie tłuszczu z komórek tłuszczowych).

Przeciążenie kaloryczne + cellulit

Nie przejadaj się podczas jednego posiłku - nagłe spożycie kalorii jest główną przyczyną cellulitu: czym innym jest spożywanie +100 kalorii każdego dnia, co najprawdopodobniej zostanie zrekompensowane przez regulację dodatkowego ruchu / metabolizmu, a czym innym spożywanie +700 w ciągu jednego dnia każdego tygodnia. W tym drugim przypadku organizm nie ma innego wyjścia, jak tylko "zrzucić" nadmiar kalorii do komórek tłuszczowych. Nie objadaj się więc jedzeniem, nawet tak zwanymi "zdrowymi węglowodanami" czy "zdrowymi tłuszczami". Nawet tak zwana "zdrowa" żywność jest tucząca, jeśli jest spożywana w nadmiarze. [Za każdym razem, gdy spożywasz nadmierną ilość kalorii na jednym posiedzeniu, poprzez jedzenie i/lub alkohol, adipocyty są rekrutowane, aby usunąć nadmiar glukozy i lipidów z krwiobiegu i przywrócić równowagę. Prowadzi to do powiększenia adipocytów, które u kobiet występuje przede wszystkim w podskórnej i podskórnej tkance tłuszczowej ud i pośladków].

Picie wody + cellulit

Pij dużo wody, niegazowanej lub gazowanej (wbrew powszechnej opinii woda gazowana nie powoduje cellulitu): Woda wspomaga pracę nerek, detoksykację, drenaż limfatyczny i ogólny stan zdrowia skóry, ale przede wszystkim pracę jelita grubego i eliminację. Mniej wody oznacza więcej zaparć i więcej toksyn zatrzymanych w organizmie. Tak więc należy pić dużo wody - od 1,5 do 3 litrów dziennie. I tak, woda gazowana/ gazowana jest jak najbardziej wskazana do picia, o ile jest niesłodzona. [Bąbelki w wodzie gazowanej składają się z dwutlenku węgla, który jest nieszkodliwy i natychmiast neutralizowany przez organizm. Problemem w przypadku napojów gazowanych jest cukier i słodziki, a nie bąbelki].

Utrata wagi + zabiegi na cellulit

Zmaksymalizuj efekty zabiegów na cellulit i kremów na cellulit poprzez równoczesne odchudzanie: Skuteczne zabiegi/kremy na cellulit działają poprzez stymulowanie uwalniania tłuszczu z "upartych" komórek tłuszczowych, ale ten uwolniony tłuszcz musi być następnie spalony przez organizm. Kiedy tracisz na wadze, znacznie przyspieszasz uwalnianie tłuszczu z leczonych obszarów ORAZ zapewniasz, że tłuszcz zostanie spalony i wyeliminowany z organizmu na dobre. Nie czekaj więc, aż schudniesz, aby poddać się zabiegowi na cellulit lub użyć kremu - zrób to wszystko w tym samym czasie, aby uzyskać maksymalne rezultaty. [Stymulacja lipolizy, spowodowana zabiegiem lub naturalną substancją czynną zawartą w kremie, jest bardziej wyraźna w okresie niedoboru kalorii niż w okresie równowagi kalorycznej lub nadmiaru kalorii].

Sól + Cellulit

Zastąp zwykłą sól solą o niskiej zawartości sodu i wysokiej zawartości potasu: Różne rodzaje "soli o niskiej zawartości soli" można obecnie znaleźć we wszystkich supermarketach. Sól jest szkodliwa nie tylko dla Twojego serca, ale także dla Twoich nóg. Naucz się używać mniej soli lub stosować sól niskosolną, zawierającą 67% potasu i 33% sodu (jeśli masz problemy z układem krążenia, skonsultuj się najpierw z lekarzem). [ Sódpowoduje zatrzymywanie wody w organizmie, podczas gdy potas jest znanym środkiem moczopędnym. Ponadto sód powoduje odkładanie się tłuszczu, co nie jest korzystne dla cellulitu].

Czarny ryż/quinoa + cellulit

Zamień pusty kaloryczny biały ryż, chleb i ziemniaki na bogaty w polifenole czarny ryż, ostateczny "węglowodanowy" pokarm: Nadmiar pustych kalorii pochodzących ze skrobi jest rzeczywiście szkodliwy dla Twojej sylwetki. Istnieje jednak jeden złożony "węglowodan" o bardzo wysokim stosunku składników odżywczych do kalorii: czarny ryż. Czarny ryż zawiera dużo polifenoli (więcej niż borówki), ma tyle samo błonnika co ryż brązowy i niski indeks glikemiczny - 42 (w porównaniu z 72 dla ryżu białego). Inne preferowane węglowodany to dziki ryż, czerwony ryż, czerwona/czarna quinoa, fioletowa kukurydza i fioletowe ziemniaki. I tak, wbrew powszechnemu przekonaniu, quinoa jest pokarmem o wysokiej zawartości węglowodanów i zawiera bardzo mało białka, mniej niż ryż. [Polifenole hamują różnicowanie adipocytów, glikację kolagenu, uszkodzenia oksydacyjne, zwłóknienia i stany zapalne oraz zwiększają funkcje fibroblastów, w tym syntezę kolagenu i elastyny. Błonnik zapewnia sytość i zapobiega zaparciom].

Gliniane okłady na ciało + Cellulit

Aby uzyskać szybki - ale bardzo tymczasowy - rezultat, warto zafundować sobie gliniane okłady na ciało - idealne na weekend: Chociaż gliniane okłady nie pomagają w trwałej redukcji cellulitu, to jednak pomagają odprowadzić trochę wody z nóg przez 2-3 dni, więc przynajmniej w ten sposób są użyteczne, ponieważ poprawiają wygląd cellulitu poprzez zmniejszenie retencji wody. Nie daj się jednak zwieść obietnicom typu "pozbędziesz się cellulitu", bo będziesz rozczarowana. Okłady z gliny dają świetne rezultaty u kobiet z dużą retencją wody (cellulit "obrzmiały"), podczas gdy u tych z małą retencją wody dają bardzo słabe rezultaty. [Okłady z glinki działają na zasadzie osmozy, dzięki której woda przepływa z materiału o większej zawartości wody - Twoich nóg - do materiału o mniejszej zawartości wody - glinki].

Ćwiczenia fizyczne + zabiegi na cellulit

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty, należy ćwiczyć tuż przed zabiegiem i/lub tuż po nim: Biegaj, spaceruj szybko lub jeździj na rowerze tuż przed lub po zabiegu na cellulit, aby stworzyć w swoim organizmie korzystne środowisko dla maksymalnej redukcji tłuszczu podczas zabiegu na cellulit. [Noradrenalina stymuluje uwalnianie tłuszczu i sama jest uwalniana podczas intensywnych ćwiczeń. Dlatego też połączenie lipolitycznego efektu ćwiczeń z lipolitycznym efektem Twojego zabiegu zapewni maksymalne rezultaty].

Ćwiczenia + aplikacja kremu na cellulit

Dla uzyskania maksymalnych rezultatów zastosuj krem na cellulit tuż przed i/lub po intensywnej sesji ćwiczeń: W taki sam sposób, w jaki ćwiczenia zwiększają skuteczność kuracji antycellulitowej, zwiększają również skuteczność dobrego kremu na cellulit. Nałóż więc krem na kilka godzin przed treningiem, a następnie ponownie bezpośrednio po prysznicu po ćwiczeniach [Noradrenalina stymuluje uwalnianie tłuszczu i sama jest uwalniana podczas intensywnych ćwiczeń. Tak więc połączenie lipolitycznego efektu ćwiczeń z lipolitycznym działaniem Twojego wysokiej jakości kremu na cellulit, zwłaszcza takiego, który zawiera forskolinę i kofeinę, najważniejsze cząsteczki lipolityczne, zapewni Ci maksymalne rezultaty].

Kawa i herbata bezkofeinowa + cellulit

Naucz się kochać bezkofeinową kawę / herbatę / zieloną herbatę. Polifenole zawarte w tych produktach mają silne działanie ochronne przeciwko cellulitowi: Napoje te zawierają ogromne ilości przeciwutleniaczy/polifenoli, więc można je zaliczyć do superżywności i możesz ich pić tyle, ile chcesz, każdego dnia. Nie przejmuj się procesem dekofeinizacji, obecnie wszyscy producenci stosują proces wodny, który jest całkowicie naturalny. Nie używaj tylko cukru, ponieważ zniweluje on większość korzyści płynących z polifenoli. [Polifenole hamują różnicowanie adipocytów, uszkodzenia oksydacyjne, glikację kolagenu, zwłóknienia i stany zapalne oraz zwiększają funkcje fibroblastów, w tym syntezę kolagenu i elastyny].

Sztuczne i naturalne substancje słodzące + Cellulit

Detoksykacja od słodkiego smaku i wyrzucenie do kosza naturalnych i sztucznych słodzików razem z cukrem: Zarówno naturalne, jak i sztuczne słodziki, takie jak stewia, aspartam i sukraloza, tylko chwilowo oszukują twój mózg, by uwierzył, że zjadłeś cukier. Wkrótce organizm uświadamia sobie, że nie spożywał cukru i reaguje apetytem na słodycze. Dlatego rozwiązaniem nie jest oszukiwanie organizmu poprzez spożywanie coraz większej ilości substancji słodzących w ciągu dnia, lecz całkowite pozbycie się uzależnienia od cukru i uwolnienie się od pragnień, wahań nastroju, stanów zapalnych, starzenia się i nadmiaru tłuszczu. [Aspartam prowadzi do zwiększonego spożycia kalorii, natomiast stewia jest znana z silnej reakcji insulinowej, którą wywołuje, co prowadzi do hipoglikemii, a w konsekwencji do większego głodu].

Warzywa, wodorosty, zioła, przyprawy + cellulit

Zakochaj się w warzywach, sałatkach, wodorostach - i urozmaicaj swoje życie ziołami i przyprawami - najlepszymi pokarmami antycellulitowymi: Warzywa, sałatki, wodorosty, zioła i przyprawy zawierają mnóstwo błonnika i związków fitochemicznych, a przy tym mają bardzo mało kalorii, dlatego stanowią podstawę każdej diety antycellulitowej. Im więcej jesz, tym więcej fitochemikaliów antycellulitowych spożywasz. Ogranicz chili, pieprz, czosnek itp., które mogą podrażniać żołądek. Zrezygnuj też z cukrowych/tłustych sosów do sałatek. [Karotenoidy, polifenole i inne fitochemikalia hamują różnicowanie się adipocytów, włóknienie, uszkodzenia oksydacyjne, glikację kolagenu i zapalenie oraz zwiększają funkcje fibroblastów, w tym syntezę kolagenu i elastyny. Błonnik zapewnia sytość i zapobiega zaparciom].

Plastik, ftalany, BPA + cellulit

Oczyść swoje życie - i całą planetę - z plastiku, BPA i ftalanów: Substancje chemiczne zaburzające gospodarkę hormonalną (EDC) / ksenoestrogeny, znajdujące się w tworzywach sztucznych i wkładkach do puszek, naśladują estrogen i stanowią główny czynnik ryzyka dla cellulitu i zdrowia całego organizmu, w tym raka. Zrezygnuj z jedzenia i napojów w puszkach (w tym z drogiej oliwy z oliwek w butelce - co za ohyda!), gotowania metodą "sous vide" (co za okropny pomysł, żeby przegrzewać plastik wokół jedzenia!), folii samoprzylepnej, kartonów po mleku i ogólnie staraj się unikać BPA, BPS i podobnych substancji chemicznych, które nienaturalnie stymulują receptory estrogenowe w komórkach tłuszczowych i innych. [Ksenoestrogeny przyłączają się do receptorów estrogenowych dojrzałych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych tkanki łącznej, prowadząc do proliferacji adipocytów].

Stosunek kwasów omega 3/6 + cellulit

Zmniejsz spożycie kwasów tłuszczowych omega-6: Większość ludzi spożywa zbyt dużo olejów omega-6, o których wiadomo, że zwiększają stan zapalny - a w konsekwencji cellulit. Omega-6 znajdują się w nasionach/olejach z nasion (słonecznikowym, krokoszowym, rzepakowym, sezamowym, sojowym itd.), tłustym mięsie i orzechach/olejach z orzechów. Większość ludzi spożywa w swojej diecie omega 6:omega-3 w stosunku 20:1, przy czym zdrowy stosunek wynosi 4:1. Dobrym pomysłem jest również zwiększenie ilości kwasów omega-3, które można znaleźć w nasionach lnu, nasionach chia, oleju lnianym, orzechach włoskich i tłustych rybach, takich jak sardynki i łosoś. [Kwasy tłuszczowe omega-6 są prekursorami prostaglandyn prozapalnych, podczas gdy kwasy omega-3 są prekursorami prostaglandyn przeciwzapalnych. Stosunek kwasów omega-3 do omega-6 może wpływać na poziom niskiego stopnia przewlekłego stanu zapalnego w organizmie, w tym na tkankę tłuszczową i cellulit].

Gotowanie w wysokich temperaturach, wędzenie żywności + cellulit

Unikaj gotowania w wysokiej temperaturze i wędzenia żywności, aby wyeliminować z pożywienia wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA), aminy heterocykliczne (HCA), produkty końcowe zaawansowanej glikacji (AGE) i produkty końcowe zaawansowanej lipoksydacji (ALE): WWA, HCA, AGE i ALE, które znajdują się w żywności wędzonej, zwęglonej, grillowanej, grillowanej w płomieniach, opiekanej, smażonej, pieczonej i ogólnie rzecz biorąc - rozgotowanej, są znane z tego, że powodują raka, a także uszkodzenia naczyń krwionośnych, uszkodzenia oksydacyjne i stany zapalne - nie są dobre dla Twojego serca i doskonale nadają się do tworzenia cellulitu. Wędzone / gotowane w wysokiej temperaturze jedzenie jest tak samo szkodliwe jak palenie papierosów czy zanieczyszczenie powietrza.

Diety typu "jo-jo" + cellulit

Skończ raz na zawsze z crash dietami / jo-jo dietami, bo prowadzą one prosto do rozluźnienia skóry i cellulitu: Niektóre z najgorszych przypadków cellulitu, jakie widziałam, dotyczyły kobiet (i mężczyzn), które wielokrotnie stosowały crash diety (jo-jo diety). Za każdym razem, gdy tracisz "wagę" stosując ekstremalną dietę, tracisz również białko mięśniowe i białko skóry, czyli stajesz się nieco... "wiotka". Za każdym razem, gdy przybierasz na wadze, o ile nie wykonujesz poważnego treningu oporowego połączonego z przyjmowaniem białka, tyjesz. Wystarczy kilka cykli diety jo-jo, a jędrność zastąpisz "zwiotczeniem", w tym zwiotczeniem spowodowanym cellulitem. Nie jest to mądre. [Podczas odchudzania metaloproteinazy (MMP) dosłownie rozkładają część kolagenu, który organizm wykorzystuje jako paliwo. Kiedy przybierasz na wadze, nie budujesz więcej kolagenu, tylko wypełniasz swoje adipocyty tłuszczem, a ponieważ adipocyty rozrastają się, aby zgromadzić nowy tłuszcz, rozbijają również otaczającą je tkankę łączną. Efekt końcowy: znaczna wiotkość skóry].

Przetworzona żywność + cellulit

Trzymaj się z dala od przetworzonej, a zwłaszcza bardzo przetworzonej żywności: Na przykład bekon, pełen tłuszczu, bardzo przetworzony i naładowany azotynami, siarczynami i solą, nie jest prawie tym samym, co świeże, chude medaliony wieprzowe z ekologicznego mięsa z wolnego wybiegu. Żywność taka jak bekon zdecydowanie nie jest paleo i stanowi bardzo zły przykład żywności keto. Nawet pozornie "zdrowa" żywność nie jest wcale zdrowa, jeśli jest bardzo przetworzona. Słodzone mleko migdałowe w plastikowym kartonie o przedłużonej trwałości to nie to samo, co lekko prażone świeże migdały. Mleko sojowe to nie to samo, co edamame, tempeh czy natto. To ogromna różnica. Dbaj o świeżość i prostotę, a także nie przetwarzaj nadmiernie żywności w domu - np. używając 3-4 różnych metod gotowania przez wiele godzin, aby ugotować jeden kawałek jedzenia. Zdrowa żywność to po prostu żywność gotowana. [Żywność przetworzona wprowadza do naszego pożywienia wiele różnych chemikaliów produkowanych przez człowieka i jest tak przetworzona/przegotowana na kilka różnych sposobów, że nie tylko nie ma wartości odżywczych, ale stanowi zagrożenie dla zdrowia. Co więcej, ultraprzetwarzanie polega zazwyczaj na podgrzewaniu w wysokiej temperaturze, co powoduje powstawanie w żywności związków chemicznych o charakterze peroksydacyjnym i glikowanym].

"Dobre życie", jedzenie na mieście + cellulit

Przeanalizuj ponownie swój styl życia i swoje priorytety - "szampański styl życia" i hedonistyczne, tak zwane "dobre życie" są głównymi przyczynami cellulitu - podobnie jak rewolucja polegająca na jedzeniu na wynos "po prostu jedz": W dzisiejszych czasach luksus stał się dostępny dla wielu ludzi, w tym luksusowe jedzenie i napoje w ekskluzywnych restauracjach. Jednak jeśli chodzi o Twoje tętnice, komórki tłuszczowe, skórę i cellulit, smażona na głębokim tłuszczu tempura, szampan i ciasto czekoladowe matcha w restauracji Mayfair są tak samo szkodliwe jak ryba z frytkami, tanie wino i drobiazg w pubie przy drodze: oba są smażone, słodkie, bardzo przetworzone i tuczące. Posh nie oznacza, że jest to zdrowe. Faktem jest, że większość potraw restauracyjnych i dań na wynos jest nafaszerowana tanim olejem/tłuszczem fatalnej jakości. W żadnej restauracji, nawet w tych z wyższej półki, nie smaży się na mono-odmianowej, jednoszczepowej oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy, tak jak robi się to w domu. Zazwyczaj jest to raczej rafinowany, zimalizowany, dezodoryzowany, pozbawiony gumy, ekstrahowany w wysokiej temperaturze, uwodorniony olej z nasion bawełny wątpliwego pochodzenia, gotowany 40-50 razy. Ponadto jedzenie w restauracjach opiera się w dużej mierze na gotowaniu w wysokich temperaturach, smażeniu na patelni, płytkim i głębokim smażeniu, zwęglaniu, wędzeniu i karmelizowaniu, ponieważ te procesy bardziej przemawiają do naszych dzikich instynktów. Nie wspominając już o gotowaniu metodą sous-vide i gotowych sosach przechowywanych i podgrzewanych w mikrofalówkach w plastikowych torebkach pełnych BPA. Ponadto bardzo kuszące jest wybieranie deserów, bogatszych potraw lub większej ilości jedzenia, ponieważ jest ono prezentowane w kuszący sposób. Staraj się jeść więcej zdrowego, domowego jedzenia. [Alkohol, cukier, sól, wątpliwe tłuszcze i oleje, AGEs, ALEs, PAHs, HCAs, BPA i nadmiar kalorii to recepta na cellulit - nie wspominając już o chorobach zwyrodnieniowych, tzw. cywilizacyjnych, jak rak czy choroby serca].

Vaping + cellulit

Zrezygnuj także z vapingu: vaping może wydawać się zdrowszy od palenia, ale jest tylko w niewielkim stopniu, a nikotyna nadal jest główną przyczyną powstawania cellulitu: Tak, w vapingu nie ma substancji smolistych, ale występują inne problemy zdrowotne związane z podrażnieniem wyściółki komórek płucnych i zwiększonym spożyciem nikotyny, jak w przypadku "vaping jest zdrowszy, więc mogę palić więcej". Na ironię zakrawa fakt, że ludzie unikają sztucznych aromatów i innych substancji chemicznych w żywności i kosmetykach, a mimo to bez zastanowienia chętnie wpuszczają je prosto do płuc. [Jak wspomnieliśmy wyżej, nikotyna ma działanie pro-fibrotyczne, co ułatwia powstawanie cellulitu, a ponadto zwęża naczynia krwionośne - nie jest to najlepsza rzecz w zapobieganiu/redukcji cellulitu].

Termogeneza + cellulit

Zwiększ swoją naturalną zdolność termogeniczną, aby zwalczyć cellulit: Jak to zrobić? Wykonując trening interwałowy lub inny trening o wysokiej intensywności, taki jak szybki bieg/pływanie/wioślarstwo/rower itp.; pływając w zimnej/chłodnej wodzie (jeśli to możliwe, nie wszyscy mogą to robić); oraz biorąc zimne prysznice/kontrastowe prysznice (znowu, nie dla wszystkich). Innym praktycznym sposobem jest utrzymywanie niższej temperatury w domu/biurze. Nie ryzykuj jednak złapania zapalenia płuc - termogeniczna adaptacja do zimna nie jest dla każdego. [Termogeneza stymuluje utlenianie tłuszczu w brązowych i beżowych komórkach tłuszczowych w celu uzyskania energii, a także uwalnianie tłuszczu z białych adipocytów do krążenia. Głównym czynnikiem stymulującym termogenezę w organizmie jest noradrenalina, wydzielana podczas energicznych ćwiczeń fizycznych, ekspozycji na zimno lub na ciepło i zimno].

Pressoterapia + cellulit

Skorzystaj z zabiegów prasoterapii, aby zwalczać zatrzymywanie wody w organizmie, co jest jednym z głównych aspektów cellulitu: Pressoterapia nie redukuje trwale cellulitu i nie działa na pozostałe sześć aspektów cellulitu, ale oferuje tymczasową poprawę w jednym z nich: retencji wody. Dobry zabieg prasoterapii to ekonomiczny sposób na uzyskanie cennej ulgi, podczas gdy Ty pracujesz nad bardziej trwałym działaniem na przyczyny cellulitu i zatrzymywania wody w organizmie. [Pressoterapia działa poprzez zwiększenie drenażu limfatycznego i krążenia krwi, dzięki czemu tymczasowo zmniejsza zatrzymywanie wody i widoczność cellulitu].

Media społecznościowe, smartfony + cellulit

iPhone, Instagram i Facebook sprawiają, że jesteś nieaktywny, a brak aktywności jest jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu: wygniatanie pośladków na kanapie lub w fotelu biurowym jest jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu, podobnie jak delikatne stukanie w ekran smartfona przez wiele godzin bez żadnego innego ruchu ciała. Komputery smartfony i media społecznościowe sprawiają, że zużywamy minimalną ilość kalorii i ograniczamy do minimum nie tylko chodzenie, ale dosłownie KAŻDY ruch. Nie wspominając już o spożywaniu przekąsek podczas pracy na smartfonie/tablecie/komputerze. Wszyscy powinniśmy zastanowić się, czy nie poświęcić mniej czasu na polubienie influencerów fitness w mediach społecznościowych, a więcej na własną aktywność fizyczną. [Bezczynność powoduje gromadzenie się tłuszczu i utratę tkanki łącznej, co prowadzi do rozluźnienia skóry i cellulitu].

Nabiał + cellulit

Ogranicz spożycie nabiału, który może pośrednio wpływać na twoją sylwetkę na wiele sposobów: Nabiał może wpływać na niektórych ludzi na wiele sposobów, prowadząc do zaparć, wzdęć, reakcji trawiennych, immunologicznych, oddechowych i innych. Nie dotyczy to wszystkich osób, ale u tych, u których występuje, pogarsza się ogólny stan zdrowia i poziom energii, co pośrednio prowadzi do przybierania na wadze, zatrzymywania wody w organizmie i w końcu do cellulitu. (Laktoza, tłuszcze mleczne, kazeina, jak również zdenaturowane immunoglobuliny w mleku w wyniku przetwarzania, pasteryzacji i gotowania, mogą u wielu osób powodować dysfunkcje układu odpornościowego i trawiennego).

Soki owocowe + cellulit

Owocowe smoothie i soki owocowe nie są tym samym, co całe owoce i prowadzą do nadmiernego spożycia cukrów: Ludzie ewolucyjnie przystosowali się do spożywania cukrów (glukozy, fruktozy) związanych z dużą ilością błonnika zawartego w owocach i warzywach. Soki owocowe i smoothies, zwłaszcza te podłe, bardzo słodkie, butelkowane, dostarczają szybko wchłanianej fruktozy i glukozy, której duża część trafia do komórek tłuszczowych (w tym komórek tłuszczowych odpowiedzialnych za cellulit). Domowe smoothie są o wiele lepsze, zwłaszcza jagodowe, ale najlepsze są zawsze całe owoce.

Diety wegańskie + cellulit

Uważaj na niezdrową odmianę weganizmu: Dieta wegańska może być dla ciebie dobra tylko wtedy, gdy zawiera duże ilości prawdziwych, pełnowartościowych warzyw, roślin strączkowych, ziaren, orzechów, nasion i owoców. Cukier, smażone oleje i zbyt wiele węglowodanów to produkty wegańskie, ale są one bardzo niezdrowe. To samo dotyczy ultraprzetworzonych wegańskich przekąsek, wegańskich mlek, wegańskich burgerów, wegańskich kurczaków, wegańskich steków i innych obrzydliwości imitujących pokarm zwierzęcy. Skąd ta cała obsesja wegan na punkcie mięsa? Co jest złego w starym, dobrym, tradycyjnym przepisie na fasolę? Większość kultur na świecie od tysiącleci jest w 90% wegańska i istnieją tysiące tradycyjnych wegańskich przepisów. Po co nam wegańska cieciorka czy wegańskie mięso mielone, które "smakuje jak prawdziwe"? Myślałem, że prawdziwe są rośliny, a nie żywność pochodzenia zwierzęcego. Spożywanie plastikowej, bardzo przetworzonej żywności pod przykrywką weganizmu nie jest zbyt mądre ani dla cellulitu, ani dla ogólnego stanu zdrowia. W pewnym momencie musi powstać ruch "zdrowych wegan", z dala od dzisiejszych wegańskich trendów imitujących żywność zwierzęcą.

Dieta paleolityczna + cellulit

Należy uważać na dietę paleo stosowaną w niewłaściwy sposób: Rzeczy takie jak batoniki "paleo" nie są ani paleo, ani zdrowe, więc upewnij się, że stosujesz dietę paleo prawidłowo. Miód, daktyle i ultraprzetworzone białko nigdy nie były częścią żadnej diety paleo. Istnieje ogromna różnica między świeżo złowioną 10 000 lat temu zwierzyną łowną a ultraprzetworzonym batonikiem paleo z przemysłowo przetworzonego białka kolagenowego, miodu wątpliwego pochodzenia, syropowatego "soku jabłkowego", daktyli i kilku orzechów (te ostatnie to jedyne pozory "paleo" w tych batonikach). I oczywiście przeładowanie bekonem i okropnymi smażonymi skrobankami wieprzowymi nie ma nic wspólnego z paleo.

Diety ketogeniczne + cellulit

Dla większości ludzi dieta ketogeniczna jest po prostu nie do utrzymania na dłuższą metę. A wszyscy wiemy, dokąd prowadzi dieta jo-jo, keto czy nie keto, do starego, dobrego cellulitu: rzeczywiście, jeśli keto jest stosowane prawidłowo, może być świetnym sposobem na szybką utratę wagi, a nawet poprawę zdrowia. Jednak w przypadku zdecydowanej większości osób nie jest to po prostu sposób na długotrwałe utrzymanie wagi. Jak widzieliśmy powyżej, dieta jo-jo może prowadzić jedynie do zwiotczenia skóry i cellulitu, więc upewnij się, że masz długoterminowy plan, aby pozostać szczupłym i zdrowym po tym, jak twój początkowy entuzjazm z dietą ketogeniczną osłabnie.

Sen + cellulit

Upewnij się, że śpiszwystarczająco dużo - brak snu oznacza przyrost masy ciała i starzenie się, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia cellulitu: Obecnie wiadomo, że brak snu prowadzi w końcu do przyrostu masy ciała, ponieważ ludzie sięgają po kaloryczne pokarmy w ciągu dnia, aby "uzyskać trochę szybkiej energii". Cierpi na tym również podstawowa przemiana materii. A ciągłe spożywanie kofeiny, aby "nie zasnąć", prowadzi do wahań poziomu cukru we krwi i wyczerpania nadnerczy - nie jest to zbyt dobre dla Twojej skóry, krążenia i komórek tłuszczowych. Śpij prawidłowo albo ponoś konsekwencje.

Fitochemikalia + cellulit

Zwiększ swoje spożycie fitochemikaliów: Mikroelementy roślinne są niezbędne dla gładszej, jędrniejszej, młodszej i wolnej od cellulitu skóry, ponieważ przeciwdziałają gromadzeniu się tłuszczu, zwłóknieniu, stanom zapalnym, uszkodzeniom oksydacyjnym, słabemu krążeniu, glikacji i wiotczeniu skóry, czyli działają na wszystkie aspekty cellulitu. Potraktuj te produkty jako "domowy sposób na cellulit", równie ważny jak ćwiczenia fizyczne. [Miejscowe stosowanie dobrego kremu zawierającego duże ilości fitochemikaliów może dostarczyć większe ilości fitochemikaliów lokalnie na skórze, niż fitochemikaliów przyjmowanych w postaci pokarmu. Dzieje się tak dlatego, że wiele z nich jest neutralizowanych w jelitach/wątrobie].

Glikacja + cellulit

Glikacja jest główną przyczyną cellulitu, wiotkości skóry, słabego krążenia i starzenia się skóry: Wszystkie węglowodany i cukry (zwłaszcza fruktoza), smażone potrawy, palenie papierosów i nadmiernie gotowane / chrupiące / zwęglone / karmelizowane jedzenie są głównymi czynnikami powodującymi glikację. Karnozyna (występująca w mięsie, które nie jest gotowane do zniszczenia) i większość polifenoli w warzywach, ziołach, owocach i niektórych przyprawach ma silne działanie przeciwglikacyjne. Miejscowe stosowanie dobrego kremu zawierającego duże ilości czynników zapobiegających glikacji może pomóc miejscowo. [Glikacja uszkadza rzeczywistą strukturę kolagenu, który znajduje się w skórze i naczyniach krwionośnych, a ponadto inicjuje cykl stanów zapalnych i uszkodzeń wywołanych przez wolne rodniki. Nie jest to dobry sposób na zapobieganie cellulitowi].

Wolne rodniki, antyoksydanty + cellulit

Minimalizuj ilość wolnych rodników w organizmie: uszkodzenia oksydacyjne są główną przyczyną powstawania cellulitu i ogólnego starzenia się skóry: Również w tym przypadku wolne rodniki pochodzą z przegotowanej/utlenionej żywności oraz z normalnych procesów zachodzących w organizmie. Rozwiązaniem jest unikanie takiej żywności i zwiększenie spożycia przeciwutleniaczy, tj. owoców, ziół, warzyw i niektórych przypraw. Staje się to powtarzalne, ale owoce, warzywa, zioła i przyprawy są kluczem do pięknej, zdrowej skóry, a ich brak jest główną przyczyną starzenia się i cellulitu. Miejscowe stosowanie dobrego kremu zawierającego duże ilości antyoksydantów może pomóc miejscowo.

Kolagen, elastyna + cellulit

Dowiedz się, jak utrzymać kolagen i elastynę w swoim organizmie w dobrej kondycji: Elastyna to białko, które utrzymuje elastyczność Twojej skóry, a kolagen to białko, które utrzymuje jej jędrność. Oba te białka są potrzebne, aby skóra była dobrej jakości. Owoce, warzywa, zioła, niektóre przyprawy i - co najważniejsze - odpowiednie spożycie białka; spacery, bieganie, pływanie, trening oporowy, ogólnie ruch; zabiegi wysokoenergetycznej radiofrekwencji i wysokiej jakości kremy ujędrniające skórę / zwalczające cellulit - wszystko to pomaga stymulować komórki kolagenowe do syntezy większej ilości elastyny i kolagenu. Napoje kolagenowe również pomagają - trochę.

Zapobieganie cellulitowi

Zapobieganie jest zawsze lepsze (i tańsze) niż leczenie. Skup się raczej na zapobieganiu cellulitowi, niż na jego leczeniu: Brzmi to jak dość podstawowa rada, ale jest to podstawowa rada, którą 99% ludzi ignoruje. Zacznij dbać o swoje ciało/skórę w wieku nastoletnim, aby utrzymać je w dobrej formie aż do osiemdziesiątki. Jeśli zaczniesz o nie dbać po pięćdziesiątce, może być już trochę za późno. Żyj zdrowo, a jeśli nie możesz być w 100% doskonała, od czasu do czasu skorzystaj z dobrej kuracji antycellulitowej lub kremu, które pomogą ci nawet w wieku 20 lat.

Napinanie skóry VS usuwanie cellulitu

Rozluźnienie skóry jest ważnym aspektem cellulitu, a te dwa problemy estetyczne mają niemal identyczne przyczyny: Dwie główne przyczyny wiotkości skóry to brak aktywności fizycznej i brak białka, a więc główne sposoby przeciwdziałania temu to ruch i spożywanie odpowiedniej ilości białka. Cellulit ma bardziej zróżnicowane przyczyny, ale cukier, brak aktywności i tabletki antykoncepcyjne są prawdopodobnie najważniejsze. Jeśli chodzi o leczenie, częstotliwość radiowa działa w obu przypadkach, ale ma większe znaczenie w przypadku ujędrniania skóry. Ultradźwięki mogą być bardziej odpowiednie w przypadku cellulitu, ale nie są skuteczne w przypadku ujędrniania skóry. [Radiofrekwencja stymuluje syntezę i kurczenie się kolagenu, a także lipolizę. Ultradźwięki stymulują głównie lipolizę i mogą pomóc w redukcji zwłóknień].

Soul food, street food + cellulit

Unikaj tak zwanego "jedzenia z duszą" i "jedzenia ulicznego": Uważam, że określenie "jedzenie z duszą" jest obraźliwe, ponieważ sugeruje, że tylko śmieciowe, niezdrowe, smażone jedzenie może sprawić, że poczujesz się dobrze, a zdrowe jedzenie jest... bezduszne? Tak zwane "jedzenie z duszą" zazwyczaj składa się ze smażonego/zwęglonego, wysokowęglowodanowego, wysokotłuszczowego, wysokocukrowego i wysokosolnego jedzenia. Nie trzeba być żywieniowym geniuszem, żeby stwierdzić, że choć żywność ta odgrywała i nadal odgrywa rolę w dostarczaniu taniego, wysokokalorycznego pożywienia ciężko pracującym robotnikom w krajach rozwijających się i rozwiniętych, nie jest to najzdrowsza żywność ani dla tych robotników (dostarcza po prostu niskiej jakości, pustych kalorii potrzebnych do przeżycia), ani dla współczesnych kobiet pragnących zachować szczupłą, zgrabną, zdrową i gładką sylwetkę. [Jak już wielokrotnie wspomniano, smażone/smażone, wysokowęglowodanowe, wysokotłuszczowe, wysokocukrowe i wysokosolne jedzenie to recepta nie tylko na cellulit, ale na wiele chorób cywilizacyjnych].

16 superskładników odżywczych dla zdrowych, jędrnych i pozbawionych cellulitu nóg

Odpowiednia mieszanka fitochemikaliów pochodzących z urozmaiconej diety bogatej w warzywa, jagody, zioła i przyprawy może zwalczyć wszystkie siedem aspektów cellulitu.

Oto moja niezbędna lista 16 pokarmów i składników odżywczych o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym skórę i poprawiającym krążenie. Wiele pokarmów i składników odżywczych może pomóc w walce z cellulitem, ale te są rewelacyjne!

Niektóre z tych składników odżywczych można znaleźć tylko w żywności, niektóre tylko w formie suplementów, a większość z nich to produkty, które można również stosować w kremach antycellulitowych do stosowania miejscowego.

Najlepsze pokarmy przeciw cellulitowi to te, które sprawiają, że Twój żołądek i mózg są szczęśliwe/sycące dzięki wysokiej zawartości błonnika, zawierają niewielką ilość kalorii, a jednocześnie zawierają dużą ilość związków fitochemicznych.

Odpowiednia mieszanka fitochemikaliów pochodzących ze zróżnicowanej diety bogatej w warzywa, owoce jagodowe, zioła i przyprawy może zwalczać wszystkie aspekty cellulitu.

Może pobudzać krążenie, zwalczać uszkodzenia oksydacyjne, hamować odkładanie się tłuszczu, zmniejszać stan zapalny, hamować zwłóknienia, zmniejszać glikację oraz stymulować syntezę kolagenu i elastyny w celu zwiększenia jędrności i elastyczności skóry.

Polifenole (jagody) + cellulit

Resweratrol i pterostilben z borówek, jeżyn, granatów i czarnych winogron mogą pomóc w utrzymaniu silnej, zdrowej, jędrnej skóry, naczyń krwionośnych i mikrokrążenia, a tym samym w zmniejszeniu cellulitu. [Polifenole, takie jak resweratrol i pterostilben, hamują odkładanie się tłuszczu w komórkach tłuszczowych, zwalczają wolne rodniki, zmniejszają stany zapalne, pomagają chronić kolagen, kwas hialuronowy i elastynę przed uszkodzeniami oraz stymulują ich produkcję].

Karotenoidy + cellulit

Karotenoidy z pomidorów, czerwonej papryki, marchwi, wodorostów wakame, ciemnozielonych warzyw liściastych i arbuzów pomagają utrzymać jędrną skórę, naczynia krwionośne, mikrokrążenie i zminimalizować cellulit. [W wielu badaniach wykazano, że zarówno polifenole, jak i karotenoidy hamują odkładanie się tłuszczu, stany zapalne i glikację, a także wywierają silne działanie przeciwutleniające. Uszkodzenia powodowane przez wolne rodniki i gromadzenie się tłuszczu to ważne aspekty cellulitu, dlatego dieta bogata w te produkty może hamować powstawanie cellulitu i zapobiegać wiotczeniu skóry.]

Omega-3 Hufa (tłuste ryby) + cellulit

Wysoko nienasycone kwasy tłuszczowe EPA i DHA (HUFA) pochodzące z tłustych ryb, takich jak łosoś, sardynki, pstrąg, makrela i halibut, zawierające kwasy omega-3, pomagają zminimalizować stan zapalny i odkładanie się tłuszczu oraz pobudzają krążenie. [Kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA są szeroko badane ze względu na ich działanie przeciwzapaln